APIE ATOSTOGŲ KNYGĄ

Ką daryti, kai vaikai kelionėje nuobodžiauja, nepastebi juos supančios aplinkos, nenori išbandyti naujų patiekalų, ar apžiūrėti Jus dominančių lankytinų vietų?! Atostogų knyga gimė būtent tokiose situacijose.
Gal šiek tiek iš nusivylimo, kad niekas nevyksta pagal planą, bet didžiausia dalimi iš meilės kelionėms ir vaikams.

Autorės žodis

Svajojau apie atostogas, kai visa šeima laiką leidžiame maloniai bendraudami ir godžiai semdami naujas patirtis. Įsivaizdavau, kad namo grįšime praturtėję žiniomis, apsvaigę nuo įspūdžių gausos, geriau pažinę vienas kitą ir suartėję. Taip taip, kur gi… Praktika parodė, kad savaime, be jokių pastangų ir susitarimų to pasiekti nepavyks. Taigi ėmiau kurti kelionines užduotis, skatinimo sistemas ir žaidimus, kurie po truputį lavina mažąjį (ir ne tik) keliautoją, skatina apsižvalgyti atidžiau. Pirmoji atostogų knygelė sukurta 2013 m. Nuo tada kasmet su malonumu testuojama po keletą kartų, skirtingo amžiaus vaikų (4-12m.). Šią knygelę tikrai verta įsimesti į kelioninį krepšį!

Gustė Karkalaitė-Pocevičienė

Apie Atostogų Knygą

Knygelėje surinktos užduotys skatina keliauti atidžiau. Užduotys sukurtos taip, kad vaikai pastebėtų gamtos ir miestų grožį, drąsiau ragautų vietinių patiekalų, bendrautų vietos kalba. Tėvų patogumui knygelė papildyta praktiškomis užduotimis, paliečiančiomis saugumo ir mandagumo klausimus. Kelionės pabaigoje vaikai skatinami apibendrinti savo patirtį.  Visos šios keliautoją lavinančios užduotys linksmos ir įtraukiančios, bei „pagardintos“ itin veiksminga motyvuojančia taškų sistema. Labiausiai tinka 5-12 m. vaikams (mažesniems reikės tėvų pagalbos skaitant, rašant ir skaičiuojant). „Atostogų knyga“ yra UNIVERSALI ir tinka keliaujant į bet kurį pasaulio miestą ar kurortą.